Choinka castorama

Główną ozdobą świąteczną jest choinka, nie słucha toż kwestie. Wszyscy albo przed świętami, lub w Wigilię przyozdabiamy świąteczne drzewko kolorowymi ozdobami, światełkami i łańcuchami, nie rzadko wieszamy na niej więcej ciastka oraz wyjątkowego rodzaju słodycze, które później najmłodsi z myślą podjadają. Czy jednak kiedykolwiek zastanowił się ktoś, która istnieje sprawa choinki i dlaczego istnieje oczywiście istotna w świątecznej tradycji?

Jest sporo teorii, które informują o tym, skąd przyjęła się tradycja świątecznego drzewka. Odpowiadam one między innymi, że przystrajanie drzewka jest zaszłością po świętowania dnia zmarłych w Rzymie, inne że to symbolika rajskiego drzewa w Edenie. Przecież w coś bliższych nam czasach wielkim zwolennikiem dekorowania iglaka w okresie przedświątecznym był Martin Luther, właśnie kojarząc się do nauce, iż przystrajanie drzewka w jasne ozdoby i jabłka będzie symbolizować ponowne połączenie się człowieka z Bogiem. Zwyczaj ten łatwo rozpowszechnił się na pełny świat. Można wtedy powiedzieć, że obecnie nie tylko w Polsce, lecz również a drugich krajach Europy dodatkowo w Ameryce na święta ubiera się choinki dzięki niemieckiej inicjatywie.

Obecnie odeszło się już z dawnego przystrajania świątecznego drzewka w kawałki dokumentu i jabłka, ubierając choinki w kolorowe bombki, łańcuchy i światełka. Zresztą jedynie na powierzchni ostatnich 30 lat można określić sporą nowość w modzie choinkowej. Tak dlatego, były bardzo często spotykanym wydarzeniem było przystrajanie drzewka w wiklinowe ozdoby, łańcuchem przeważnie były własnoręcznie wykonane wiązane ze sobą obręcze z ciekawego papieru, natomiast oświetlenie były świeczki przymocowywane za pomocą specjalnych klipsów, (kiedy można się łatwo domyślić, nie że było więc o pożar). Następnie wiklinowe ozdoby stanowiły w głównej mierze zastąpione bombkami imitującymi wyglądem zwierzęta lub zabawki, i jak dodatek miały tak zwane anielskie włosy, czyli wiszące srebrne czy złote cienkie sznureczki oraz strzępki waty, które obejmowały być łączone ze śniegiem. Teraz, jak wiadomo, rozmaitość stanów oraz kolorów świątecznych ozdób jest poważna do opisania, a w decydującej mierze dominują odcienie złota, czerwieni i zieleni, które są utożsamiane ze świętami.

Comarch optima logowanieJak włączyć w ERP XL logowanie zmian poszczególnych informacji w bazie, aby wiedzieć kiedy i co się zmieniło? | Systemy ERP | POLKAS

Przez lata historia choinki, tak toż kiedy ludzie, doświadczała nowości w branży trendów mówiących jej przystrajania. Jednakże nie poprawiłoby się to, że od momentu ubrania pierwszej w historii choinki przez Luthera, system ten znacznie silnie zakorzenił się w sztuce świątecznej także uważajmy okazję, że nieprędko przeminie.